Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
09.09.2023

Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Yastık Alırken Merak Edilenler

 
Tüm gün yorulan bedeni dinlendirmek ve sağlıklı bir uyku düzenine sahip olmak, doğru yastık seçimi ile mümkün olur. Çünkü tercih edilen yatak ne kadar konforlu olursa olsun yanlış yastık kullanımı sonucu çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu nedenle kaliteli ve yeterli bir uyku üzerinde yatak seçimi ne kadar önemliyse yastık tercihi de aynı seviyede etkilidir. İdeal yastık seçimi ise kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu nedenle tıpkı yatak seçiminde olduğu gibi, yastık alırken de göz önünde bulundurulması gereken birkaç husus vardır.
 
Rahat uyku için ideal yastık nasıl olmalı karar veremiyorsanız aşağıdaki ipuçlarını değerlendirerek işe başlayabilirsiniz:
 
Doğru yastığı bulmak için öncelikle yatağın sertliğini belirlemelisiniz. Yastık sertliği konusunda standartlar kişiye göre farklılık gösterse de en ideali orta sertlikte bir ürün tercih etmektir. 
En iyi uyku deneyimi için uyku pozisyonu, boy ve kilo gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.
Yastığın dolgu malzemesi önemli bir detaydır ancak dolgu malzemesinin kumaş ile birlikte değerlendirilmesi gerekir.
Yastığın terletmemesi ve cildi tahriş etmemesi gerekir, bu nedenle özellikle cilt hassasiyeti gösteriyorsanız uyku esnasında gerçekleşen ısı değişimlerini fark ederek serin bir deneyim sunan Arpi Bedding yastık  modeline yönelebilirsiniz. 
İç materyal yoğunluğunda yine kişisel ihtiyaçların gözetilmesi gerekir. Yoğun ve sık dokulu yastıklar boyun çevresini sararak konfor sunarken seyrek yapılı yastıklar hareket etme kolaylığı tanır.
Yastık yüksekliğinde dikkat edilmesi gereken konu boyun omurlarının rahatlığıdır, gece sık hareket edenler için seyrek dokulu ve yumuşak yastıklar iyi bir alternatif olabilir. Boyun omurlarında sıkıntı yaşayanlar ise boyun destekli lateks modelleri tercih edebilir.
 
 
Buraya kadar yastık alırken nelere dikkat edilmeli konusuna değindik fakat yastık seçiminde tek bir doğru bulunmaz, aksine herkes için en konforlu ve rahat uyku deneyimini sunan ürün çeşidi de değişiklik gösterir. Eğer siz de kaliteli bir uyku için sahip olmanız gereken doğru yastığı bulmakta zorlanıyorsanız, üstün kalite ve konfor sunan Arpi Bedding yastık çeşitleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Böylece yatış pozisyonunuz ve kişisel ihtiyaçlarınız fark etmeksizin kendiniz için en iyi sonuca ulaşmış olursunuz.
 

En Rahat Yastık Hangisi?

Gelişen teknolojiyle birlikte yastık çeşitliliğinin artması en rahat yastık hangisi sorusuna verilecek yanıt sayısını artıran bir etmendir. Fakat rahatlık herkesin farklı tanımladığı bir kavram olduğundan yastık seçiminin kişisel ihtiyaçlara göre planlanması en iyisidir. Diğer türlü boyun omurlarında çeşitli sağlık problemleri gelişebilir veya uyku esnasında sık uyanma nedeniyle tam dinlenememe gibi sorunlar yaşanabilir.


Doğru yastık seçiminde fiziksel özellikler, sağlık problemleri ve uyku pozisyonu gibi pek çok farklı konunun ele alınması gerekir. Ancak ideal yastık kaç gr olmalı veya yastığınız ne kadar yumuşak olmalı gibi sorulara yanıt ararken, genel yastık çeşitlerini ve bu yastıkların avantajlarını bilmenizde de fayda bulunur:

 

 

Visco Yastık

Hafızalı sünger olarak da bilinen visco yastık, uyku sırasında baş ve boynun şeklini alarak iskelet sistemine destek olan ve başınızı kaldırdıktan sonra orjinal haline dönen özel bir yastık türüdür. Ağırlığa göre şekil değiştirdiğinden uyku esnasında sık hareket edenler ve özellikle yan veya yüzüstü yatmayı tercih edenler için en iyi alternatiflerdendir. 


Sloth Bedding tarafından sunulan üstün kaliteli Arpi Visco Yastık visco malzemeden gelen rahatlığı güçlü bir omurga desteği ile birlikte deneyimlemek istiyorsanız, sizin için mükemmel bir seçenek olabilir. Çünkü doğal, esnek ve yumuşak malzemesiyle yüksek uyku konforu sunarken bir yandan da omurgayı destekleyerek boyun ağrılarını azaltır. Böylece kesintisiz ve nitelikli bir uyku avantajı sağlar.

 

Çocuk ve Bebek Yastığı

 

Yetişkinler için sunulan yastık çeşitleri, çocuk ve bebeklerde kullanımın doğru olmadığı modellerdir. Çünkü yastık kalitesinden bağımsız olarak dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de yastık ebatlarıdır. Gerekenden çok daha büyük veya küçük yastık kullanımı uyku deneyimini kötü etkileyeceğinden çocuk ve bebeklerde yastık tercihinin buna göre yapılması gerekir. Çocuk yastığı seçiminde malzeme doğallığı ve kalitesi de önemli parametrelerdir bu nedenle eğer çocuğunuz için en ideal yastığı arıyorsanız, özel olarak çocuk boyutlarına ve ağırlığına göre tasarlanan Arpi Visco modelleri ne yönelebilirsiniz. Her bir noktası çocuk ihtiyaçlarına uygun şekilde hazırlanan bu yastık, kusursuz bir uyku deneyimi sunmanın yanı sıra omurga gelişimine destek olur. 

 
 Benzer şekilde ferah, doğal ve rahat bir uyku deneyimini garantileyen Arpi Bedding Visco Bebek Yastık ise daha küçük ebatlarıyla bebeklik çağından itibaren kullanabileceğiniz bir yastıktır. Doğal malzemesi, koku ve alerji yapmaması gibi özellikleri onu hassas bebek teni için muhteşem hale getirir. Dolayısıyla Sloth Bedding üzerinden sadece kendinizin değil, bütün ailenizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamanız ve mümkün olan en rahat uyku deneyimini edinmeniz mümkündür.
 
cocukyastigi yatak ortopedikyatak cocuk

 

Blog Son Eklenenler
Bel Destek Yastığı
04.12.2023

Bel Destek Yastığı

Bel Destek Yastığı Neden Önemli?

Sırt Ağrısı Neden Olur? Yatak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır
04.12.2023

Sırt Ağrısı Neden Olur? Yatak Seçimi Nasıl Yapılmalıdır

Uykularınızı Kaçıran Sırt Ağrılarında Yatak Seçiminizin Rolü

Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?
09.09.2023

Yastık Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ne yazık ki yastık, uyku kalitesi denilince akla ilk gelen şey değil. Aksine yatak ve yorgana kıyasla yastık seçiminin biraz arka planda kaldığı söylenebilir. Fakat insan hayatının ortalama üçte birinin uykuda geçtiği düşünüldüğünde yastık seçiminin önemi de daha net anlaşılabilir. Çünkü doğru yatak, omurga ve iskelet problemlerini önlerken yastık seçimi baş ve boyun sağlığını etkiler. Dolayısıyla aslında yastık seçimi yatağın etkisini en üst düzeye çıkaran ve uyku kalitesini yakından etkileyen önemli bir detaydır. Peki yeterli bir uykuya erişmek için  en sağlıklı yastık hangisidir   seçimi nasıl olmalıdır?

Bebek Yatağı Nedir?
08.09.2023

Bebek Yatağı Nedir?

Gelişimin büyük bölümünün uykuda geçtiği bebeklik döneminde, kullanılan uyku ekipmanlarının önemi oldukça fazladır. Yanlış yatak tercihi, bebeğin gece sık sık uyanarak huzursuz olmasına neden olduğundan gün içindeki beslenme alışkanlıklarını bile kötü yönde etkileyebilir ve çeşitli gelişimsel sorunlara yol açabilir. Bu nedenle bebeğin sağlıklı bir kas ve iskelet yapısına sahip olmasından gün içindeki mutluluğuna kadar her aşamada devreye giren bebek yatağı , seçiminde, bazı önemli parametrelerin gözden kaçmaması gerekir.

Pedli Yatak Nedir ?
08.09.2023

Pedli Yatak Nedir ?

Pedli yataklar günümüzde çok kullanılan bir üründür. Daha çok çarşaf gibi koruyucu görevi gibi görünen pedli yataklar aslında yatağınıza rahatlık ve konfor katarken bir yandan da uzun ömürlü, kullanışlı bir yapıya sahiptir. Yatak pedlerini genellikle eski yatakları olan ya da aldığı yataktan memnun olmayan kimselerin tercih ettiği bir üründür.  

Sabahları Dinç Uyanmanız İçin Önemli Tüyolar
21.08.2023

Sabahları Dinç Uyanmanız İçin Önemli Tüyolar

Arpi yatak olarak, sabahları dinç uyanmanın sırlarını sizler için derledik.

EN İYİ YATAK HANGİSİDİR ?
21.08.2023

EN İYİ YATAK HANGİSİDİR ?

Yatak Seçimini Şansa Bırakmayın, Vücudunuzun Fizyolojisine Göre Belirleyin!

Uykunun Bağışıklık Sistemi Üzerine Etkileri
21.08.2023

Uykunun Bağışıklık Sistemi Üzerine Etkileri

Uykunun Bağışıklık Sistemi Üzerine Etkileri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.